2 C
Скопје

Tag : виц на денот

Вести Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Телевизори

Слободен печат
Влегува плавуша во продавница за бела техника и прашува: – Имате ли телевизори во боја? – Имаме, одговорил продавачот – Тогаш, дајте ми еден зелен....
Вести Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Униформа

Слободен печат
Се враќа полицаец од работа доцна вечерта, ја соблекува униформата и таман тргнува кон спалната, жена му нежно му вели: – Злато, ако ме сакаш,...
Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат
Ноќ. Двајца заљубени седат на клупа во паркот. Дечкото: – Еј, гледај срце, ѕвезда шо паѓа, посакај нешто! – Сакам да се омажам за тебе!...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Анестезија

Слободен печат
Пред операција анестезиологот го прашува Трпе: – Сакаш анестезија која е покриена со твоето здравствено осигурување или приватно? – Дајте ми од таа што е...
Вести Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Години

Слободен печат
Плавуша гледа старец како седи на клупа во паркот, му приоѓа и го прашува: – Колку години имате? – Осумдесет и осум! – Не би...