Tag : виц

Забава Магазин Слајдер

Виц на денот – Кокошки

Слободен печат
Се јавува човек што дтка во полиција и вели: -Попопополиција? -Да полиција. -Кококошките на комшијата ми сметаат да спијам? -Колку ги има? -100. Па ибркај...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Прозори

Слободен печат
Плавуша решила да ги менува старите дрвени прозорци со нови пластични. После извесно време и се јавува газдата на фирмата. – Госпоѓо, вие мислите да...
Забава Магазин

Тито обожаваше вицеви, посебно оние „забранетите“, а овој за Русите му беше омилен!

Слободен печат
Јосип Броз Тито беше познат како човек со добра смисла за хумор, сакаше да се смее, шегува, па дури и на своја сметка. За ова посебно зборуваше легендарниот Велимир...