Виц на денот: Караница

Се испокарале Трпе и жена му и таа почнала да го брка од дома:
– Собери си ги парталите и марш надвор! Оди си таму каде што си по цела вечер!
Трпе пакува алишта во еден куфер, ја пали колата, а Трпана му вика од балкон:
– И полека да умираш! Бел ден да не видиш! Од малтретирање по цел ден, да се исушиш.
А Трпе искача од кола и довикува:
– Е сега ме збуни!? Сакаш да си одам или да се вратам?

Прочитајте и...  Вака наместо пари ја привлекувате сиромаштијата во вашиот живот! Според Фенг шуи правите голема грешка!

Прочитај повеќе

 Само 120 грама од оваа риба буквално можат да ви го спасат животот

Слободен печат

Пациентката која утрово се јави на Инфективна нема коронавирус

Слободен печат

Дејвид Бекам со поддршка за принцот Хари и Меган Маркл: Тие заслужуваат да бидат среќни!

Слободен печат

Заев: Со успешни политики ја кренавме економијата и ја поставивме на стабилни и реални основи

Слободен печат

Д-р Радмила Димовска: Најдобра награда за вложениот труд е широката насмевка на пациентот

Јасмина Кантарџиева Димков

Проблеми за Џорџ Клуни: Славниот актер е дел од фирма која е обвинета за злоупотреба на детски труд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Петровиќ: Економските бенефити се само дел од придобивките кои ги носи членството во НАТО

МИА Агенција

Природен шејк за рамен стомак

Слободен печат

Уште една пациентка со респираторна инфекција се јавила на Инфективна, патувала во Северна Италија

Слободен печат

Иранскиот пратеникот кој беше заразен со коронавирус почина

Димитров: Вие говорите на бугарски јазик, јас говорам на македонски јазик (ВИДЕО)

Слободен печат

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Слободен печат