Вежбајте додека сте дома: Оваа фризура ќе биде најголем хит ова лето! (ФОТО)

Кога е во прашање модата, 60 –те години останале како запаметени како едни од најубавите и најинспиративните периоди.

Тоа можеби особено се однесува на фризурите, а за една од нив се предвидува дека ќе биде најголем хит и за време на летото.

Станува збор за коса до раменици, поделена на два дела и исфенирана надворешно.

Легендарната женска фризура започнаа да ја носат Пријанка Чорпа и Оливија Кулпо, а не и оддолеа ниту латино-дивата Џенифер Лопез, а ниту и Ким Кардашијан.

 

View this post on Instagram

 

The Flip Pony is big this fall👱🏼‍♀️ Who wants a tutorial? @kimkardashian

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

До летото има уште неколку месеци, па имаме доволно време да ја извежбаме оваа техника на фенирање до совршенство.

Прочитајте и...  Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Прочитај повеќе

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат