Ванда Нара неколку месеци го изневерува Мауро со оженет фудбалер?!

Ванда Нара/фото: EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

Најпозната жена во светот на фудбалот, Ванда Нара, која минатата недела на пријателна и призна дека се разведува од Мауро Икарди, веќе неколку месеци има љубовник во Аргентина.

Француските медиуми пишуваат дека Ванда го изневерила Икарди со оженет фудбалер и дека тајната врска трае неколку месеци и поради тоа одлучила да се разведе од играчот на ПСЖ.

Иако Икарди ги негира овие написи, посебно откако на социјалните мрежи се појави видео на кое непознат маж и ги бакнува градите на Ванда на Ибица каде таа замина со нејзината сестра, аргентинскиот новинар Лукас Бертеро тврди поинаку.

Бертеро тврди дека Ванда е во врска со 30-годишен фудбалер кој е оженет и кој настапувал за шест тима во Аргентина, а е популарен и во Европа, но засега не сака да го открие неговиот идентитет.

– Ванда пред извесно време го пронајде својот мир на друго место. Зборуваме за нешто што се случува неколку месеци, за време на нејзиното доаѓање во Аргентина каде има разни обврски какви што се промоциите на нејзината линија на козметички производи – тврди Бетеро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_nara)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_nara)

Видео на денот