Царовска го објави ТВ распоредот на часови од прво до деветто одделение

Министерата за образование и наука, Мила Царовска го објави ТВ распоредот на часови за учениците од прво до деветто одделение низ девет фотографии на нејзиниот Фејсбук профил.

Фото: facebook

– Настава на телевизија – погледнете го распоредот на часови за децата од прво до деветто одделение. Едукативните содржини ќе бидат достапни за сите деца, а наставниците од утре ќе бидат во постојана комуникација со своите ученици, најави Царовска.

Фото: facebook

Оваа година, додаде таа, е различна од останатите и апелира до сите да ги следат здравствените протоколи и наставните планови.

Фото: facebook

– Да останеме безбедни, а притоа да им овозможиме на децата да продолжат да учат и да се разиваат, нагласи министерката за образование и наука.

Прочитајте и...  Заев предложи разрешување на Лидија Димова
Фото: facebook
Фото: facebook
Фото: facebook
Фото: facebook
Фото: facebook
Фото: facebook

Поврзани вести

Премиерот на Баварија предупредува: Постои ризик ковид-19 да излезе од контрола во Германија

Слободен печат

Ажурирани протоколите за заштита од ковид-19

Слободен печат

Заев во најновиот анкетен лист пријавил поголем имот

Слободен печат

Германската авиокомпанија со дебело минусно салдо: „Луфтханза“ со оперативни загуби од 1.26 милијарди евра во третиот квартал

Слободен печат

И Пленковиќ со порака како Филипче: Полициски час или „затворање” е крајна мерка

Слободен печат

Бугарија атакува на 11. Октомври, црвената линија е погазена!

Слободен печат

Остави Коментар