• ученици

ФОТО: Учениците од Будимпешта им се приклучија на наставниците во протестот за повисоки плати

Илјадници основци и средношколци, наставници и родители протестираа денеска во центарот на Будимпешта во знак на поддршка на просветните работници кои бараат повисоки плати и на оние кои беа отпуштени поради учество во протестите, пренесува Ројтерс. Професорите скандираа „Сакаме да предаваме“ и повикаа на граѓанска непослушност во борбата за повисоки плати, ангажирање на доволно наставници …

ФОТО: Учениците од Будимпешта им се приклучија на наставниците во протестот за повисоки плати Read More »