Tag : мила царовска

Вести Економија

Царовска: Ќе биде надминато прашањето со царинските стапки за странските инвеститори

Слободен печат
Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска денеска изјави дека во следниот период кога ќе се создадат законски услови, ќе биде надминато прашањето со царинските стапки...
Вести Избори 2020

Царовска на средба со Форум на жени од Карпош: Со цврста заложба ја јакнеме родовата еднаквост

Слободен печат
Носителката на листа на пратеници во ИЕ 1 и потпретседателка на СДСМ,  Мила Царовска денеска се сретна со претставнички Форумот на жените од оваа општина....
Некатегоризирано

Царовска: Преку јакнење на најранливите и вложување во нив, ги активираме на пазарот на трудот

Слободен печат
Вицепремиерот за економски прашања Мила Царовска денеска се обрати на „Zoom” конференција на Македонската платформата против сиромаштија (МППС), по повод 10 години од постоењето на...
Вести Избори 2020

Царовска: Очекувам целосна реализација на нашата програма

Слободен печат
Носителката на листата на кандидати за пратеници во Изборна единица 1 од коалицијата предводена од СДСМ Мила Царовска вечерва беше на маалска средба во населбата...
Вести Избори 2020

Царовска: Успеавме да го стабилизраме пензискиот систем, кој е значаен и за сегашните и за идните пензионери

Слободен печат
Успеавме да поместиме три парчиња од мозаикот кои се однесуваат на подобрување и на животниот стандард на пензионерите, развој на посебни услуги кои ќе ги...
Вести Македонија

Еднаквоста ни е важна и никој не смее да биде заборавен или запоставен, порачаа Царовска и Шкријељ

Слободен печат
Последните три години, оваа Влада докажа дека создава едно општество за сите и дека ова не се само зборови на хартија туку е сериозна заложба....
Вести Избори 2020

Царовска: СДСМ е партија која што препознава родова еднаквост и економски ги јакне жените

Слободен печат
Носителката на листа на пратеници во Изборна единица број 1 и потпретседателка на СДСМ,  Мила Царовска и кандидатката за пратеничка од Македонски Брод Анета Симеска...
Вести Избори 2020

Царовска од Центар: Ги решаваме проблемите и секогаш сме со граѓаните

Слободен печат
Носителката на листа на пратеници во Изборна единица број 1 и потпретседателка на СДСМ,  Мила Царовска вечерва се сретна со претставнички на општинската организација од...
Вести Македонија

Царовска апелираше на засилено присуство на инспекторите на терен во насока на почитувањето на мерките и протоколите

Слободен печат
Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска на...
Вести Економија Слајдер

Царовска: Првите два пакета даваат одлични ефекти, избори што поскоро за Влада со политички мандат (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите нови мерки од третиот сет на Владата, ќе се операционализираат, ќе се стават во  законска рамка или уредба за да може да се имплементираат...