19 C
Скопје

ТВИТЕР ГОРИ: „Село гори, Мијалков го Чешка“, „Можеби отишол да се вакцинира“

Откако се рашири веста за бегството на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, сосема очекувано започна сеирот на социјалните медиуми. Погледнете што „твитаат“ Македонците

ФОТО: „Мериот“ под полициска опсада, од Мијалков ни трага ни глас

ФОТО: Полиција и пред куќата на Мијалков на Водно

Национална па меѓународна потерница – полицијата го бара Мијалков по сите канали

Кривичен суд достави предлог за определување мерка притвор против Сашо Мијалков

https://www.slobodenpecat.mk/video-zaev-ke-ima-odgovornost-nema-politichki-dogovor-ochekuvam-mijalkov-da-bide-locziran-i-staven-vo-domashen-protvor/

Прочитајте и...  Вакцинирани 1677 здравствени работници, над 111 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против ковид-19

 

Поврзани вести

Кина испраќа дополнителни 500.000 дози вакцини на Србија

Слободен печат

Бројот на новороденчиња во Франција падна за 13 отсто во текот на една година

Слободен печат

Заев задоволен: Наплатата на ДДВ е подобрена, преговараме со девет нови странски компании за инвестиции

Слободен печат

Заев: Го јакнеме менталниот склоп на целото општество, случајот со Мијалков е резултат на досегашните реформи

Слободен печат

Саркисјан: Барам начин за мирно решавање на ситуацијата

Слободен печат

Маричиќ: Евростат потврди дека пописот ќе биде по меѓународни стандарди

Слободен печат

Остави Коментар