• будимпешта

Кој тропа кај Груевски во Будимпешта: Димитриевски и Груби разоткриваат партиски пазарења

Вратата од станот во Будимпешта на избеганиот осуден екс премиер Никола Груевски изгледа е ширум отворена не само за сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ туку и за други политичари, судејќи според интензивните препукувања меѓу кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски и првиот вицепремиер Артан Груби. Двајцата откриваат дека во Будимпешта кај Груевски имало различни пазарења и барања од екс …

Кој тропа кај Груевски во Будимпешта: Димитриевски и Груби разоткриваат партиски пазарења Read More »