Триумфираа на женскиот Мундијалот па се соблекоа (ФОТО)

Репрезентацијата на САД изминатиот викенд ја одбрани титулата на женското Светско првенство откако во финалето со 2:0 ја совлада Холандија.

Познатиот спортски магазин „Спортс Илустрејтед“ во чест на победата објави фото сесија со ко-капитенките на репрезентацијата на САД, Меган Рапино и Алекс Морган. Сесијата беше направена на островот Света Лусија.

Прочитајте и...  Обидот фудбалерот да биде изнесен на носилки заврши урнебесно (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Неверојатниот Дончиќ руши рекорди во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат