• меган рапино

Најдобрата фудбалерка на светот сака да го смени Доналд Трамп

Американската фудбалерка, Меган Рапино, која победи во изборот на ФИФА за најдобра фудбалерка за минатата година, не крие дека е активна во политиката и има амбициозни планови. Нејзината амбиција оди се до Белата куќа и е подготвена да се вклучи во претстојните претседателски избори во САД и тоа како потпретседателски кандидат. За време на предизборната …

Најдобрата фудбалерка на светот сака да го смени Доналд Трамп Read More »