Tag : меган рапино

Спорт Фудбал

Најдобрата фудбалерка на светот сака да го смени Доналд Трамп

Слободен печат
Американската фудбалерка, Меган Рапино, која победи во изборот на ФИФА за најдобра фудбалерка за минатата година, не крие дека е активна во политиката и има...
Спорт Фудбал

На врвот со Ливерпул, Алисон е најдобриот голман на светот! (ФОТО)

Слободен печат
Изборот на „Франс Фудбал“ за Златната топка оваа година е уште побогат, откако беше поставена и награда за најдобар голман на светот. Историската прва награда...
Спорт Фудбал

Триумфираа на женскиот Мундијалот па се соблекоа (ФОТО)

Слободен Печат
Репрезентацијата на САД изминатиот викенд ја одбрани титулата на женското Светско првенство откако во финалето со 2:0 ја совлада Холандија. Познатиот спортски магазин „Спортс Илустрејтед“...