20.8 C
Скопје

„Трезна сум 18 месеци“: Лили Ален ја победи зависноста

Пејачката Лили Ален беше во екот на популарноста, па се повлече со цел да се избори со пороците – алкохолот и наркотиците.

Таа одлучи да заврти нов лист и да води здрав начин на живот. Како што призна и самата, веќе една година и половина е чиста и трезна.

Имено, таа се огласи на Инстаграм, објави неколку фотографии каде носи џемпер, но и привезок на кој пишува дека е чиста и спокојна 18 месеци.

„Денес сум 18 месеци чиста и трезна. Би им препорачала на сите“, напиша Лили Ален.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen of MySpace (@lilyallen)

Пејачката во минатото водеше тешка борба со одвикнувањето од наркотиците, алкохолот, депресијата, но реши одлучно да се избори со се.

„Се сеќавам дека бев во Лос Анџелес и размислував: Ништо од оваа глума повеќе не оди. Можеби би требало да се обидам со хероин. Бев на сцената и знаев дека кога овие мисли ќе ми дојдат на памет, тогаш е време да им се спротивставам на своите демони“, наведе Лили Ален тогаш и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen of MySpace (@lilyallen)

„Tоа беше отприлика пред пет години. Тогаш започнав со закрепувањето“, изјави пејачката во подкастот под називот „Recovery“.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар