33.8 C
Скопје

Tag : 18 месеци

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Трезна сум 18 месеци“: Лили Ален ја победи зависноста

Слободен печат
Пејачката Лили Ален беше во екот на популарноста, па се повлече со цел да се избори со пороците – алкохолот и наркотиците. Таа одлучи да...
Слајдер Спорт Фудбал

СЗО инсистира да не се игра фудбал во наредните 18 месеци!?

Слободен печат
Светската здравствена организација препорача УЕФА да ги откаже сите меѓународни фудбалски турнири до крајот на сезоната 2020/2021 година. Како што пренесува „Ла Република” оваа препорака...
Вести Свет

Русинка работела како таен агент во САД – Доби 18 месеци затвор

Слободен печат
Русинката Марија Бутина (31) која призналa дека работела како таен агент за Кремљ, осудена е во САД на 18 месеци затвор. Бутина е во притвор...