Tag : наркотици

Хроника

ОЈО: Поведена истрага против скопјанец кај кого беше пронајдена дрога и психотропни супстанции

Слободен печат
Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање...
Магазин Сцена

Потврдена причината за смртта на американската раперка која почина на 25 години

Слободен печат
Американската раперка Чајна почина пред неколку дена на 25-годишна возраст, а нејзиното семејство го потврди тоа преку музичкиот менаџер. Полицијата сега откри дека причина за...
Забава Магазин Некатегоризирано

Изгледа како да е под дејство на наркотици” – Познатиот рапер едвај го држел микрофонот, се тркалал по сцената (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Фановите го снимале Малоун во текот на последните концерти од неговата турнеја „Runaway” и ги споделиле снимките на социјалните мрежи. Музичарот се тетеравел на сцената...
Еспресо Шоу биз

Ѕвездата од Дизниленд ја напушти клиниката за одвикнување од наркотици (ФОТО)

Слободен печат
Американската актерка и поранешна ѕвезда од Дизниленд, Аманда Бајнс (33) ја напушти клиниката за одвикнување и бара нов стан во Лос Анџелес – пишува „The...
Хроника

Поради поседување на марихуана се уапсени четири лица

Слободен печат
Вчера во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од бул.„АСНОМ“ го лишиле од слобода Ф.Д.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него...
Хроника

Двајца кумановци заработија кривични пријави поради трговија со наркотици

Слободен печат
СВР Куманово на 22.10.2019 поднесе кривична пријава против Е.Г.(37) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет...
Ви Препорачуваме Хроника

ЗАГРИЖУВАЧКИ ТРЕНД КАЈ МЛАДИТЕ: Не си во мода ако не си на „кока“

Горан Наумовски
Во атарот на скопското село Блаце кај место викано „Вражји вир“ полицијата завчера пронајде 180 стебла од канабис (марихуана), но и опрема за нејзино одгледување....
Жена Магазин

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: „Ова бебе сум јас, а тоа околу мене се иглите на мајка ми“ (ФОТО)

Слободен печат
„Ова сум јас на 18 месеци и да, тоа околу мене се игли и да, така ни изгледаше целата куќа“, напишала таа....
Вести Македонија

ГРУБИ: Функционерите мора да се стават ПОД ЛУПА за наркотици и корупција

Слободен печат
Иницијатива за контрола на секој пратеник или функционер кој што врши јавна дејност, како што се судии и обвинители, во врска со користење наркотици, но...