ТРЕТ ДЕН ПРОТЕСТИ: Пазарџиите повторно ги блокираа улиците во центарот на Скопје (ФОТО)

Од ПОЦ како причина за покачувањето на цената на месечните билети го наведоа аерозагадувањето – вели еден од незадовлните пазарџии.

Пазарџиите денеска трет ден по ред го блокираа центарот на Скопје, со цел да го искажат своето незадоволство поради зголемените цени на паркиралиштето „Аутомакедонија“

– Незадоволни сме од тоа што цената на паркинзите е поскапена од 40 на 70 денари на час, Прометот на пазарот е паднат за околу 50 отсто,  а нашите месечни билети се поскапени од 800 на 1500 денари. Од ПОЦ како причина за покачувањето на цената на месечните билети го наведоа аерозагадувањето – вели еден од незадовлните пазарџии за „Слободен печат“.

Поради протестите и ова утро беа блокирани улиците во центарот на градот.

Прочитајте и...  Регистрирани 37 нови случаи на коронавирус во земјава

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат