Tag : пазарџии

Вести Скопје

Постигнат договор помеѓу ЈП ПОЦ, Општина Центар, Скопски пазар и пазарџиите од Зелен пазар

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на ЈП Паркинзи на Општина Центар, Васко Кичевски, остварија средба со директорот на Скопски пазар АД Скопје,...
Вести Скопје Слајдер

Нема договор од средбата на пазарџиите и Богдановиќ

Пазарџиите ја добија бараната средба со градоначалникот на општина Центар, Саша Богданович, и директорот на ПОЦ, Васко Кичевски, но договор не постигнаа. Тие останаа до...
Вести Скопје Слајдер

ЈП ПОЦ: Пазарџиите протестираат дека им се скратени секојдневните злоупотреби на паркиралиштето „Аутомакедонија“

Слободен печат
Во изминатите неколку дена пазарџиите од „Зелен Пазар” протестираат, бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето „Аутомакедонија”, велат од ЈП...
Вести Скопје Слајдер

Богдановиќ: Ќе следуваат порадикални санкции доколку се започнат блокади и кршење на рампи

Слободен печат
Не бегаме од одговорност и не сакаме некого да оштетиме, туку напротив сакаме да воведеме ред. Но, пред се приоритет ни се граѓаните кои живеат...
Вести Скопје Слајдер

Новата цена за паркирање во Центар покрај на пазарџиите, проблем им направи и на карпошани

Пазарџиите не се откажуваат од намерата да го натераат ПОЦ да ја врати старата цена за паркирање, а со тоа и да си ги вратат...
Вести Скопје Слајдер

ТРЕТ ДЕН ПРОТЕСТИ: Пазарџиите повторно ги блокираа улиците во центарот на Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Пазарџиите денеска трет ден по ред го блокираа центарот на Скопје, со цел да го искажат своето незадоволство поради зголемените цени на паркиралиштето „Аутомакедонија“ –...
Вести Скопје Слајдер

Пазарџиите повторно протестираат, блокиран центарот на градот (ФОТО)

Слободен печат
И ова утро центарот на градот повторно е блокиран поради протести на пазарџиите. Моментално протестираат околу 30 пазарџии кај дирекцијата на Макпетрол, а сообраќајот е...
Вести Скопје

ПОЦ апелира до пазарџиите да ги прифатат новите мерки за паркирањето

Слободен печат
Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар” во денешното соопштение изрази жалење за незадоволството кое денеска преку штрајк го манифестираа пазарџиите, сопственици на тезги на „Зелен...
Вести Скопје Слајдер

ЦЕНТАРОТ БЛОКИРАН: Протест на пазарџиите за зголемените цени на паркинзите (ФОТО)

Слободен печат
Сообраќајот на дел од булевар „Кирил и Методиј“ во центарот на Скопје е блокиран од изутрина, на потегот кај дирекцијата на Макпетрол, поради протест на...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Пазарџиите едногласно незадоволни, но поделени за протест (ВИДЕО)

Слободен печат
Пазарџиите од „Зелен пазар“, иако во мал број, денеска излегоа на предупредувачки генерален штрајк. Според нив, тие се револтирани од новиот ценовник на Скопски пазар...