Тоа го може само Богдановиќ, асистенција „без гледање“! (ВИДЕО)

Богдан Богдановиќ блескаше на Светското првенство во Кина, а во ист стил продолжува и во дресот на Сакраменто.

На мечот во Мумбаи (Индија) на натпреварот против Индијана имаше една одлична асистенција во стилот на големите кошаркарски мајстори.

Без гледање му ја додаде топката на Холкс на кој не му остана ништо друго да ја круниса оваа феноменална асистенција со погодок.

На овој меч после едно одиграно продолжение со 132:131 славеше Индијана, во победничките редови доминираше Ворен со 30 поени, два помалку на спротивната страна запиша Хилд.

Кингси и Пејсерси се подготвуваат за настапот во новата натпреварувачка сезона во американската НБА лига.

Прочитајте и...  НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ФФМ одлучи: Првата лига да продолжи со плејоф и без испаѓање

Слободен печат

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Слободен печат

Надал ја откри тајната за успехот на големата тениска тројка

Слободен печат

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Слободен печат