Tag : сакраменто кингс

Кошарка Спорт

Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Слободен печат
Богдан Богдановиќ, репрезентативецот на Србија, одлучи од наредната сезона да ги брани боите на Атланта хокс. Досегашниот играч на Сакраменто кингс потпиша договор на четири...
Кошарка Спорт

Богдановиќ доби 72 милиони долари од Атланта, на потег се „кралевите“

Слободен печат
Богдановиќ е ограничено слободен играч што значи дека Сакраменто има рок од 48 часа да ја израмни понудата на Атланта и да остане „кралскиот“ дрес...
Кошарка Спорт

Пропаѓа трансферот на Богдановиќ во Милвоки

Слободен печат
Влијателниот новинар на ЕСПН, Адријан Војнаровски кој и ја најави размената, сега пренесува дека Сакраменто и Милвоки се надеваа оти ќе постигнат договор за размената...
Кошарка Спорт

Милвоки прави шампионски тим, потпиша Богдановиќ

Слободен печат
Богдановиќ својата НБА кариера ќе ја продолжи во Милвоки бакс, откако е договорено „потпис и трејд“ помеѓу двете екипи. Милвоки во замена за бекот на...
Кошарка Спорт

Пет години без плеј-оф: Дивац ќе го напушти Сакраменто!

Слободен печат
Генералниот менаџер на Сакраменто кингс, Владе Дивац ќе ја напушти таа позиција после пет години, информира Сем Емик, новинарот на „Атлетик“. Иако конкретна причина засега...
Кошарка Спорт

Дербито на Истокот му припадна на Бостон, Бруклин ќе игра во плеј-оф (ВИДЕО)

Слободен печат
На Сакраменто не му помоггна ниту одличната игра на Бојан Богдановиќ кој постигна 27 поени, но кошаркарите на Бруклин имаа неверојатна шутерска вечер, погодија речиси...
Кошарка Спорт

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од НБА лигата играчите на Сакраменто го совладаа Њу Орлеанс со резултат 140:125 најмногу благодарение на феноменалната партија на Богдан Богдановиќ. Српскиот репрезентативец...
Кошарка Спорт

НБА играч излегол по храна, доби десетдневен карантин

Слободен печат
Центарот на Сакраменто бил гладен и си порачал храна и тоа не претставува проблем доколку при доставата не ја прекорачил линијата која ги одвојува НБА...
Кошарка Спорт

Уште една НБА екипа го затвори тренинг центарот поради коронавирус

Слободен печат
Сакраменто е седмата од вкупно 22 екипи во НБА лигата, кои ќе учествуваат во рестартирање на сезоната, која го затвори тренинг-комплекс поради позитивни тестови на...
Кошарка Спорт

Коронавирусот се шири во НБА, заразени тројца „кралеви“

Слободен печат
Кошаркарите на Сакраменто кингс, Бади Хилд, Џабари Паркер и Алекс Лен се позитивни на коронавирус и тие се чувствуваат добро и немаат посериозни симптоми. –...
MacedonianAlbanian