24.8 C
Скопје

Тие постојано се муртат и се сфаќаат лично: Ова се 4-те најголеми намќори во хороскопот! Дали сте меѓу нив?

Тие постојано и за сè се муртат, а за себе сметаат дека се посебни. Тие не ја разбираат шегата и можат да се налутат поради тоа. Ова се 4-те знаци на Зодијакот кои се апсолутни намќори.

Близнаци

Фото: Профимедиа

Близнаците имаат високо мислење за себе. Тие веруваат дека тие и нивните идеи се супериорни во однос на сите други. Но, кога некој се шегува на нивна сметка, тие се лутат како мали деца.

Девица

Фото: Профимедиа

Девиците суптилно веруваат дека светот се врти околу нив, иако тоа никогаш не би го признале. Тие мислат дека сè што велат луѓето – се однесува на нив или има некаква врска со нив. Но, ако некој се обиде да ги „спушти на земја“, тие едноставно ќе се оддалечат од него.

Вага

Фото: Профимедиа

Вагите знаат да бидат убедени дека тие се благослов за целото човештво. Тие длабоко веруваат дека е невозможно другите луѓе да не ги сакаат или да се чувствуваат незадоволни од нив. Ако некој се осмели да се дистанцира, тоа го сфаќаат многу лично, верувајќи дека некој има нешто против нив.

Риби

Фото: Профимедиа

Луѓето родени во овој знак се обично малку повеќе чувствителни и емотивни. Секогаш како да се на некој раб и како сè да е поврзано со нив, иако можеби во реалноста тоа нема никаква врска со нив. На пример, ќе им кажете: „Уф, колку е топло денес“ а тие да помислат дека ви пречи нивното друштво, и затоа не се чувствувате добро, а не поради топлината.

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар