12.8 C
Скопје

Tag : лично

Вести Регион Слајдер

Србија и Црна Гора се први во Европа по бројот на лично оружје

Слободен печат
САД се први во светот според бројот на огнено оружје, со дури 120,5 оружја на сто жители, според извештајот на независната организација „Преглед на светското...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Тие постојано се муртат и се сфаќаат лично: Ова се 4-те најголеми намќори во хороскопот! Дали сте меѓу нив?

Слободен печат
Тие постојано и за сè се муртат, а за себе сметаат дека се посебни. Тие не ја разбираат шегата и можат да се налутат поради...
Живот Магазин Магазин слајдер

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат
Песната која Тито ја забранил поради големиот број самоубиства, го носи насловот „Pluća su mi bolna“ и се смета за една од најтажните песни кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дијана лично ја повикала во Кенсингтонската палата: Принцот Вилијам бил лудо вљубен во убавицата која сите ја знаеме!

Слободен печат
Принцезата Дијана сакала на својот син Вилијам да му исполни една голема желба – па така таа лично ја повикала жената по која принцот бил...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Како ќе изгледа овогодинешното доделување на Оскарите?

Слободен печат
На 93-то доделување на Оксарите во 2021 година „Zoom“ нема да биде дозволен, објавија продуцентите. За разлика од Еми наградите и доделувањето на Златниот глобус,...
Вести Македонија

Османи: Колективните мерки не дадоа резултат, личната свест е единствен начин да се заштитиме

Слободен печат
Колективните мерки очигледно не ги даваат резултатите. Овие случаи, овој пик денеска, е резултат на зараза во текот на полицискиот час. Ова денеска го изјави...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Гламчевски: Моето лично искуство со Ковид-19

МИА Агенција
Една од вестите што привлече внимание изминативе денови во земјава беше дека новинар е позитивен на коронавирусот, а четворица негови колеги од телевизијата во која...