Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Американскиот тенисер Тенис Сандгрен ги спореди двајца од тројцата најдобри тенисери на денешницата.

Сандгрен во четвртфиналето на Австралија Опен загуби од Рожер Федерер во пет сета притоа пропуштајќи пет меч топки.

– Без сомнение тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Новак Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња – изјави Сандгрен.

Американецот смета дека може да биде конкурентен со најдобрите тенисери, но исто така појасни колку е тешко да се победи Новак.

– Ние правиме една работа, а тој друга. Кога ќе се обидете да постигнете „винер“, тој ви ја враќа топката на место од кое не е возможно да го изненадите. Постојано ве става во тешка позиција и тоа почнува да ве иритира. Полека ве „гуши“, а тоа што Новак го прави е неверојатно – додаде Тенис Сандгрен.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јакимовски се пријави за хуманитарен лет, но и натаму е на „листата на чекање“!

Слободен печат

Тотенхем го предупредува Мурињо после тренингот во парк! (ФОТО)

Слободен печат

Садио Мане: Сакам да бидам шампион на теренот!

Слободен печат

И самиот се изненади, неверојатен потег на украински фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат