Таткото на славниот актер бил платен убиец, а сега Нетфликс ќе снима серија за него

Еден од најпопуларните актери на светот, Вуди Харелсон, не е тип на глумец чие име се развлекува по таблодите, но дел од неговата биографија заслужува екранизација, а тоа најверојатно ќе го направи Нетфликс, така што ќе сними серија за неговиот татко Чарлс Харелсон, осуден убиец.

Чарлс во 1979 година е осуден на две доживотни казни за убиство на судијата Џон Вуд Јуниор, а пред тоа го поврзуваа со низа на други убиства. Многумина се убедени дека е поврзан со „црното“ подземје и дека работел како платен убиец.

Во криминалните води веројатно влегол во периодот кога имал многу коцкарски долгови, поради што морал да дојде до големи парични суми, но не се грижел за тоа како ќе заработи.

Прочитајте и...  Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Зад решетки го одведе убиството на судијата, за кое еден дилер му исплатил 250.000 долари.

Вуди Харелсон вели дека нема проблеми да зборува за својот тако, а во 1988 годна во интервју за магазинот „Пипл“, тој рече дека тој не можел многу да учествува во неговото воспитување, а го посетувал во затвор еднаш годишно.

„Можеби ќе ви биде чудно, бидејќи зборувам за осуден убиец, но мојот татко беше еден од најелоквентните, најчитани и најшармантни луѓе кои ги познавам. Гледам на него повеќе како на некој кој би можел да ми биде пријател, отколку на некој кој ми е татко – рече во таа прилика Харелсон.

Засега не е познато кога Нетфликс планира да започне со овој проект.

Прочитајте и...  Муза на Хичкок и принцеза на Монако: Модната икона Грејс Кели која се откажа од актерството во врвот на кариерата! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 14 јули: Обидете се да останете мирни и трпеливи

Слободен печат

Виц на денот – Светло

Слободен печат

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски