Тамара ја испеа PROUD на Школка (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Тамара ја испеа PROUD на Школка (ВИДЕО)

Таа ја испеа песната „Proud“ со која нè претстави на Евровизија и го освои првото место од гласовите на жирито.

Нашата годинашна претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска, го отвори музичкиот дел на првата Парада на гордоста во Македонија, што се одржува во Скопје.

Таа ја испеа песната „Proud“ со која нè претстави на Евровизија и го освои првото место од гласовите на жирито.

Нејзиното мото е дека таа верува во љубовта.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close