8 C
Скопје

Тајната за убави нокти: Секогаш треба да се придржувате до правилото „90-10“

Знаете ли дека постои правило за тоа на кој начин и колку точно треба да ги сечете ноктите? Да! Тоа правило го носи називот „90-10“ и веројатно никогаш не сте слушнале за него, а може да ви обезбеди убави и негувани нокти.

Според него, 90 проценти од израснатиот нокт треба да го исечете со ноктарица, а преостанатите 10 проценти потребно е да ги обработите со турпија.

Некои луѓе ноктите ги кратат исклучително со сечење, а други со турпија. Јасно е дека со турпија е потребно многу време, но тоа не ви е потребно.

Наместо тоа, придржувајте се до споменатото правило и вашиот маникир ќе биде експресно готов.

Прочитајте и...  Како изгледа Саманта Фокс денес: Најфотографираната жена во Велика Британија во 80-тите години

Поврзани вести

Горди и своеглави: Хороскопски знаци кои не сакаат никој да им наредува

Слободен печат

Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

Слободен печат

Пролетен маникир во беж нијанси за префинет изглед

Слободен печат

Шест работи кои создаваат негативна енергија во домот: Оштетени чинии, чевли пред вратата, па дури и стари магазини

Слободен печат

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што и пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат

Харисон Форд и Бред Пит меѓу водителите на доделувањето на Оскарите

Слободен печат

Остави Коментар