Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Анастасија Потапова е тениска која вниманието освен со добрите игри го предизвикува и поради својата убавина.

Главна асоцијација за рускиот женски тенис се Марија Шарапова и Ана Курникова. Тие повеќе вниманието повеќе го привлекуваа и сè уште го привлекуваат со својата убавина.
Сега двете тенисерки добија наследничка во најдобрата јуниорка и шампионка на Вимблдон до 16 години, Анастасија Потапова.

View this post on Instagram

🥰☀️🐣

A post shared by ANASTASIA POTAPOVA🦋 (@anapotapovaa) on

 

Таа во 2017 година успеа да го помине квалификациите и настапи во првото коло на Вимблдон, а минатата година настапи на сите четири грен слем турнири. Најголемиот успех го оствари на САД Опен каде се пласира во второто коло.

View this post on Instagram

Smiling cuz it’s Friday 13th🤪💤😇

A post shared by ANASTASIA POTAPOVA🦋 (@anapotapovaa) on

Потапова моментно се наоѓа на 90. место на ВТА ранг листата, но нема сомнение дека годинава ќе има голем напредок, а се очекува и далеку поголем интерес од медиумите но и од фановите поради нејзината убавина која никого не остава рамнодушен.

View this post on Instagram

Wanna ride?💀😈💕

A post shared by ANASTASIA POTAPOVA🦋 (@anapotapovaa) on

 

 

 

 

Прочитајте и...  Паника во Реал Мадрид, Одегард позитивен на коронавирус

Прочитај повеќе

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо пред Шкендија: Ваквите мечеви се потешки од оние во групната фаза!

Слободен печат

„Џокер“ не се исплаши од „Бетмен“, провокациите на центрите на Лејкерс не поминуваат кај Јокиќ

Слободен печат

Муслиу казнет од УЕФА, но сепак ќе игра против Косово

Слободен печат

Суарез со солзи во очите си замина од „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан ги малтретирал соиграчите во репрезентацијата, се плашеле да повикаат полиција

Слободен печат