„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

– Балотели е чуден човек, верувавме дека тој може да ни даде важен придонес, но ние сме разочарани – вели првиот човек на Бреша, Челино.

Марио Балотели и дефинитивно летово може да си бара нов клуб во неговата професионална фудбалска кариера.

„Супер Марио“ има голем број на трофеи со Интер и уште неколку со Манчестер сити, но веќе девет години нема вкусено титула на клупски план. После разделбата со „граѓаните“, играше уште за Милан, Ливерпул, Ница и Марсеј и сега за Бреша која наскоро ќе ја напушти.

Претседателот на Бреша за италијанскиот медиуми „ТелеЛомбардија“, Масимо Челино изјави дека играчот не е повеќе со мислите на клубот и се разочарани од него.

Тој е чуден човек, тој веќе го нема својот ум со нас и разделбата е неизбежна. Неговиот договор автоматски се поништува во случај на испаѓање во Серија Б, така што веројатно ќе биде слободен агент следната сезона, со оглед на нашиот статус. Верувавме дека тој може да ни даде важен придонес на теренот. Мислев, затоа што ми се допаѓа, дека може да направи нешто ново за себе во Бреша. Ние сме разочарани – рече Челино.

Прочитајте и...  Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

И натаму не е познато кога официјално би продолжила сезоната во Серија А, моментно Бреша е на последното место со 16 бодови.

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат