Tag : серија б

Спорт Фудбал

Силвио Берлускони го „мерка“ Несторовски!?

Слободен печат
На шест кола до крајот на сезоната во Серија Б, екипата на Беневенто прва обезбеди учество во Серија А следната сезона. И второто место води...
Спорт Фудбал

Идната сезона ќе има и браќа тренери, Пипо Инзаги надмоќно го внесе Беневенто во Серија А

Слободен печат
„Црвено-жолтите“ во неверојатната сезона од клупата ги предводи легендарниот напаѓач Филипо Пипо Инзаги, а на седум кола до крајот на Серија Б, Беневенто има 76...
Спорт Фудбал

Инзаги и неговиот „италијански Ливерпул“ се врати во Серија А

Слободен печат
Следната натпреварувачка сезона екипата на Беневенто повторно ќе настапува во најсилното италијанско првенство. И официјално клубот се врати во Серија А после триумфот над Јуве...
Спорт Фудбал

Сонот на Берлускони: Во ист тим Кака, Златан и Балотели!?

Слободен печат
Поранешниот претседател и сопственик на Милан, Силвио Берлускони сака да направи силен тим за следната сезона со желба за учество во Серија А. Монца оваа...
Спорт Фудбал

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат
Марио Балотели и дефинитивно летово може да си бара нов клуб во неговата професионална фудбалска кариера. „Супер Марио“ има голем број на трофеи со Интер...
Спорт Фудбал

Италијанскиот фудбал ќе запре доколку играч е позитивен на коронавирус

Слободен печат
И натаму не е познато кога и дали сезоната во најсилното италијанско првенство ќе продолжи… Според италијанското Министерство за здравство за да се сака фудбалот,...
Спорт Фудбал

Удинезе очекуваше повеќе од Македонецот, три екипи во трката за Несторовски

Слободен печат
Како што информира „tuttoudinese.it“, три италијански екипи се во трката за потписот на македонскиот репрезентативец. Не беше баш досега добра оваа сезона за Илија Несторовски...
Спорт Фудбал

Каде ли гледаа судиите, не му признаа чист гол на Емполи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 18. коло во италијанската фудбалска Серија Б, составот на Козенца дома славеше минимално со 1:0. Стрелец на единствениот погодок за домаќините...
Спорт Фудбал

Клубот за кој играа двајца Македонци, Палермо повеќе не постои!

Слободен печат
Денеска беше објавено дека овој клуб за кој до неодамна настапуваа македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски згасна поради банкрот. До минатата натпреварувачка сезона...
Спорт Фудбал

Палермо исфрлен во Серија Д, слободни Несторовски и Трајковски!

Слободен печат
Ако до вчера имаа амбиции да се вратат во елитата, односно Серија А, сега играчите на Палермо сигурно добро ќе размислат каде ќе ја продолжат...