СТРУГА 2019: Еурофарм Работник, Констанца, АЕК...! - Слободен печат

СТРУГА 2019: Еурофарм Работник, Констанца, АЕК…!

Покрај „Женска плажа“ на Охридското езеро и оваа година љубителите на ракометот можат да следат квалитетни натпревари во периодот од 14-17 август во еден од најстарите европски турнири.

Во Струга ќе учествуваат по три домашни и странски клубови. Кај македонските тука е вицешампионот Еурофарм Работник кој ќе ја подигнува формата пред новата сезона.

Освен тимот на Стевче Алушовски ќе партиципираат уште домашната екипа на Струга, скопскот Бутел кој оваа година ќе учествува и во Европа.

Потоа тука се и романскиот вицешампион Констанца, грчкиот тим на АЕК, како и еден од најпознатите шведски клубови, четирикратниот првак Ескилстуна Гуиф.

Минатата година освојувач на турнирот беше Целје Пивоварна Лашко од Словенија.

Прочитај повеќе

Јаховиќ промовиран во Анталијаспор

Слободен печат

Ливерпул е петти англиски клуб со серија од 40 натпревари без пораз

Слободен печат

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Слободен печат

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат

Вознијацки замина во пензија: Се надевам дека ќе бидам инспирација за тенисерите од малите земји

Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Слободен печат

Остави Коментар

6 − one =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ по 50. пат се игра во осминафиналето на грен слем турнир

Слободен печат

Челси доби корпа од Кавани, ќе плукне 50 милиони за Французин

Слободен печат

Леви го истера своето, Ериксен од понеделник во Интер

Слободен печат

Ракометарите на Боливија се вистински дудуци, примија 214 гола на три наптревари

Слободен печат

Ливерпул го продолжува походот кон титулата, падна и Вулверхемптон (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен печат