Стил на неделата: Валентина Дисоска, претседателка на Здружение на бизнис жени

Тања Томиќ, авторка на книгата „Менаџмент на човечки ресурси во политичките партии“ за „Женски печат“ одбра стил на неделата, а според неа тоа е Валентина Дисоска, претседателка на Здружение на бизнис жени.

– Валентина Дисоска е пионерка во промовирање на економското јакнење на жените и женското претприемништво. Започна со формирање Здружение на бизнис жени во 2010, кога беше научна фантастика да се спомне женско претприемништво, а камоли да биде препознаено за да се работи на него. Оттогаш, успеа во соработка со други здруженија и институции да искреира Национална стратегија за женско претприемништво, на која носител е Министерството за економија. Нејзиниот придонес во јакнењето на капацитетите на жените и претприемачките е исклучително голем. Првиот проект кој го работеше „Женското претприемништво – мотор за креирање на нови работни места“ придонесе за вмрежување и јакнење на жените претприемачки во целиот регион на Југоисточна Европа. Таа е пример за успешна жена во претприемништво, но и за женска солидарност и неуморна мотиваторка, вели Тања Томиќ, авторка на книгата „Менаџмент на човечки ресурси во политичките партии“.

Прочитајте и...  Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)
Тања Томиќ, фото – Драган Митрески

 

 

 

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски