Ставрев во првата категорија на судии на најновата УЕФА листа

Европската фудбалска куќа ја објави категоризацијата за првиот дел од сезоната 2020/2021, а на листата има тројца македонски судии.

Во елитната категорија нашата земја нема претставник, додека во првата категорија се наоѓа Александар Ставрев.

Ставрев зад себе има голем број на натпревари, од групна фаза во Лигата на шампионите, им судеше на Барселона, Наполи, Севиља, Галатасарај..како и голем број на мечеви во групите на Лига Европа. На репрезентативен план лани му судеше и на светскиот шампион Франција во рамките од квалификациите за следното ЕП.

Во втората категорија на судии на најновата УЕФА листа е Димитар Мечкаровски, а на третата Дејан Јакимовски.

Целосната листа на судии во сите три категории на УЕФА можете да ја погледнете ТУКА

Прочитајте и...  Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Поврзани вести

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат

Пирло: Има млади и неискусни во Јуве, далеку сме од Барса!

Слободен печат

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Слободен печат

„Џокерот“ на Солскјер: Решфорд го надмина рекордот на Мбапе!

Слободен печат

Лига Европа: Адеми против ЦСКА Москва, холандски предизвик за Велковски

Слободен печат

ФОТО: Барса ниско удира, стигна експресен одговор од „Старата дама“!

Слободен печат

Остави Коментар