Сонот за Премиер лига: Алиоски стартува против Бристол сити! – Слободен печат
СпортФудбал

Сонот за Премиер лига: Алиоски стартува против Бристол сити!

Претходно дознавме кои се првите двојки од новата сезона 2019/2020 во Премиер лигата, а денеска се познати и паровите во Чемпионшип.

Езџан Алиоски (27) со својот Лидс јунајтед повторно како главна цел ќе биде да обезбеди место во најсилната англиска фудбалска лига.

Веќе долго време Лидс и неговите навивачи посакуваат враќање во Премиер лигата, а секако тоа би било уште големо остварување на нашиот интернационалец.

Новата сезона Лидс во Чемпионшиоп ќе ја започне на 4 август на гостински терен против екипата на Бристол Сити.

Официјално сезоната ќе започне на 2 август со мечот меѓу Лутон Таун и Мидлзбро, а еве ги и останатите двојки од првото коло: Барнсли-Фулам, Блекбурн-Чарлтон, Брентфорд-Бирмингем сити, Милвол-Престон, Ридинг-Шефинд Веднздеј, Стоук-КПР, Свонси-Хал Сити, Виган-Кардиф, Нотингем Форест-ВБА и Хадерсфилд-Дерби каунти.

Исто така, Лидс го дозна и противникот во првото коло од Карабао Лига купот на гости кај Салфорд сити, а дуелот ќе се игра на 12 август.

Македонскиот репрезентативец има договор со клубот од „Иланд роуд“ до 30 јуни 2021 година.

Претходно беа објавени и двојките од Премиер лигата, а веќе на стартот имаме големо дерби.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close