Tag : Чемпионшип

Спорт Фудбал

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат
Полека, но сигурно се враќаат фудбалските клубови ширум Европа и светот на тренинзите и евентуалното продолжување на натпреварувачката сезона. Помеѓу нив и екипите каде што...
Спорт Фудбал

Алиоски наскоро се враќа во борбата за Премиер лигата!?

Слободен печат
Покрај очекувањето кога и дали официјално ќе продолжи сезоната во Премиер лигата, погледите се насочени и кон Чемпионшип од каде што треба да дојдат новите...
Спорт Фудбал

Супер голот на Алиоски меѓу најдобрите сезонава за Лидс јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат
Официјалниот Јутјуб канал на англискиот фудбалски клуб ги објави најдобрите голови досега оваа натпреварувачка сезона 2019/2020. Лидс јунајтед во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Езгјан...
Спорт Фудбал

Чемпионшип од ТВ права заработува како клуб кој испаѓа од Премиер лигата

Слободен печат
Кризата поради коронавирусот тешко ги погоди скоро сите европски лиги. И натаму е неизвесно што ќе се случи со белгиското првенство, тамошните клубови го одложија...
Спорт Фудбал

Алиоски: Како дете навивав за Реал, тимот на мојот идол Роберто Карлос!

Слободен печат
Спортските, фудбалските натпреварувања се во прекин поради пандемијата на коронавирусот. Езгјан Алиоски кој ги брани боите на Лидс јунајтед до прекинот на сезоната беше на...
Спорт Фудбал

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат
Денеска видеоконференција одржаа клубовите на Премиер лигата и донесен е заклучок дека сезоната нема да продолжи додека тоа не биде целосно безбедно. Поради ситуацијата со...
Спорт Фудбал

Алиоски и Лидс доброволно побараа намалување на платите

Слободен печат
Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, така и англискиот фудбалски Чемпионшип. Во овој период коронавирусот сигурно негативно влијае и на финансиски...
Спорт Фудбал

Англиски клуб го објасни ширењето на коронавирусот низ фудбалска тактика (ВИДЕО)

Слободен печат
Англискиот фудбалски второлигаш Вест Бромвич Албион (ВБА) објави интересна споредба во пренесувањето на коронавирусот со тимска акција на своите играчи. Целата екипа со оваа демонстрација...
Спорт Фудбал

Нема криза за Биелса, Алиоски и Лидс тренираат секој ден!?

Слободен печат
Како што пренесуваат британските медиуми, менаџерот на англискиот второлигаш Лидс јунајтед, Марсело Биелса уште еднаш ја изненади јавноста и го оправда својот прекар – „Лудак“....
Спорт Фудбал

Ливерпул веќе шампион, Премиер лига со 22 екипи и се укинува Лига купот!?

Слободен печат
Како што е веќе познато, Премиер лигата поради епидемијата на коронавирусот е одложена и ќе биде во карантин до 4 април. Поради коронавирусот нема фудбал...