Солзи радосници, играчот на Депортиво не можеше да ги сокрие емоциите! (ВИДЕО)

принтскрин/твитер

На легендарниот „Риазор“ со погодокот на Ноласкоајн (90+5) го совладаа Тенерифе со 2:1 и така ја прекинаа неверојатната негативна серија во која се најдоа.

Дури 19 натпревари тимот од Ла Коруња беше без победа. Последната ја забележеаа уште на 18. август против Овиедо (3:2), а после тоа запишаа 10. порази и девет нерешени резултати.

Затоа не е никакво чудо што емоциите беа посилни од играчите на Депортиво после победничкиот гол. Гркот Василиос Ламбропулос заплака и емоциите беа навистина неверојатни.

Пред Депортиво сепак има уште многу работа со цел да избори опстанок во шпанската „Ла Лига 2“.

Моментно овој тим е последен со 15 бодовои, а сигурната зона им бега шест бодови.

Видео на денот