Солзи радосници, играчот на Депортиво не можеше да ги сокрие емоциите! (ВИДЕО)

На легендарниот „Риазор“ со погодокот на Ноласкоајн (90+5) го совладаа Тенерифе со 2:1 и така ја прекинаа неверојатната негативна серија во која се најдоа. Дури 19 натпревари тимот од Ла Коруња беше без победа. Последната ја забележеаа уште на 18. август против Овиедо (3:2), а после тоа запишаа 10. порази и девет нерешени резултати. HONOR …

Солзи радосници, играчот на Депортиво не можеше да ги сокрие емоциите! (ВИДЕО) Read More »