• депортиво ла коруња

Шпанска серија во Ла Лига2, фудбалери на Фуенлабада во авион дознале дека се позитивни на корона и го испаднаа Дерпортиво

Депортиво Ла Коруња без да го одигра натпреварот од последното коло испадна од втората шпанска лига поради семејните врски на првиот човек на Ла Лига. Натпреварот од последното коло требаше да го игра на домашен терен против Фуенлабада која по доаѓањето во Ла Коруња пријави дека има 12 фудбалери позитивни на коронавирус. Натпреварот не се …

Шпанска серија во Ла Лига2, фудбалери на Фуенлабада во авион дознале дека се позитивни на корона и го испаднаа Дерпортиво Read More »