23.8 C
Скопје

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Пејачката не сакаше да открие како и успеало ова…

Кели Озборн по долгогодишната борба со вишокот килограми, го шокираше светот со нова фотографија на која јасно се гледа дека таа буквално се преполовила. Од фантастичната промена, се променил и нејзиниот лик, а обожавателите велат дека сега изгледа одлично.

Фото: Инстаграм

Извори блиски до пејачката велат дека станува збор за бројка од 38,5 килограми, но Кели се уште не сакаше да открие на кој начин успеала толку да ослаби.

„Да… Се фалам бидејќи напорно работев за ова и чувството е фантастично“, открила Кели покрај фотографијата на која се пофали со значително помалиот конфекциски број на облека која сега ја носи.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар