Словенечкиот судија кој им судеше на Ливерпул и на Сити уапсен за време на оргиите кај Тијана Ајфон

Криминалистиката полиција на Република Српска во соработка со колегите од Србија и Словенија изведе опсежна акција во која покрај старлетата Тијана Ајфон е уапсен, а потоа е пуштен и познатиот словенечки судија, Славко Винчиќ.

Винчиќ кој има значка на УЕФА е приведен заедно со уште 36 лица во близина на Бјелина, а на словенечките медиуми им признал дека бил на забава во која имало рација и поголемиот дел од гостите не ги познавал.

– По состанокот со деловните партнери бевме повикани на еден ранч да прославиме и гоприфативме повикот. Таму имаше 40-тина луѓе и речиси никого не познавав. По полициската рација бевме однесени на информативен разговор каде објаснив дека не познавам никого од тие луѓе по што ме пуштија и можев да се вратам дома во Словенија – изјави Винчиќ за словенечките медиуми.

Прочитајте и...  Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Полицијата соопшти дека во акцијата „Кристал“ дека биле пронајдени и одземени 14 пакети кокаин, медицинска дрога, 10 пиштоли, три панцири, телефони, лаптопи за кое се сомнева дека припаѓаат на меѓународна криминална група, која се занимава со дрога и оружје .

Прочитај повеќе

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат