1 C
Скопје

Tag : Полициска акција

Вести Регион

ВИДЕО I Како на филм: Уапсени лажни полицајци што украле 100 000 евра од стан во Белград

И.И.
Припадниците на српската полиција ги уапси крадците кои организираа холивудски грабеж во Белград. Тие во лажни униформи и со лажни полициски значки се претставиле дека...
Спорт Фудбал

Словенечкиот судија кој им судеше на Ливерпул и на Сити уапсен за време на оргиите кај Тијана Ајфон

Слободен печат
Криминалистиката полиција на Република Српска во соработка со колегите од Србија и Словенија изведе опсежна акција во која покрај старлетата Тијана Ајфон е уапсен, а...
Вести Регион

Во БиХ уапсени припадници на озогласениот кавачки клан

Слободен Печат
Две лица се уапсени во Билеча, Босна и Херцеговина, за кои се сомнева дека се припадници на озогласениот црногорски криминален кавачки клан. Спроведена е заедничка...
Вести Регион

Најмалку 20 уапсени во продолжението на полициската акција „Мрежа“ во БиХ

Слободен печат
Најмалку 20 лица се уапсени во утринската операција од полицијата во БиХ, во потрага по осомничени за злоупотреби на дрога и недозволено поседување оружје и...
Вести Хроника

Во полициска акција уапсени дилери од Сарај и Глумово

Горан Наумовски
Полицијата поднесе кривични пријави против Р.П. (38) од скопското село Сарај и против Б.С.(37) од селото Глумово. Двајата се осомничени дека сториле кривичното дело неовластено...
Вести Регион

Полициска акција во Северна Митровица, уапсени три лица

Слободен печат
Косовската полиција во раните утрински часови презеде акција во Северна Митровица. Заменик-директорот на полицијата за регионот на северот, Бесим Хоти, за Телеграфи изјавил дека преземената...
Хроника

Дилери од Куманово и Скопје уапсени во полициска акција

Министерството за внатрешни работи извести дека вчера се уапсени четворица дилери, двајца од Куманово и двајца од Скопје. Во акција на кумановската полиција уапсени се...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Заврши акцијата на северот на Косово, специјалната единица си замина заедно со двајцата уапсени (ФОТО)

Слободен печат
Во полициската акција во српските општини на Косово, која започна околу шест часот утринава, уапсени се две лица. Станува збор за синот на Жељко Бојиќ,...
Вести Регион

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ШИРУМ БОСНА: Уапсени 14 лица за кражби и трговија со дрога

Слободен печат
Припадници на Федералната полициска управа во Мостар, Читлук, Купрес, Јабланица и Сараево од утрово спроведуваат акција „Орка”, во која досега се уапсени 14 лица, а...
Хроника

Емилија Радојкова уапсена во денешната полициска акција

Горан Наумовски
Во денешната полициска акција е уапсен и државниот правобранител, Емилија Радојкова, пренесува Алсат. Според информацијата Радојкова пред пет месеци дала отказ од државен Правобранител. Таа...