СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7.30 до 11 часот е во тек!

Утрински брифинг - Сезона III
„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 7.30 до 11 часот, низ динамична програма со актуелни информации, анализи и разговори со гости, се поставува општествено-политичката агенда на денот.
Додека другите се расонуваат, екипата на „Утрински брифинг“ секој работен ден со почеток од 7.30 произведува бројни квалитетни информативни сегменти што го „врамуваат“ почетокот на секој работен ден и ни помагаат да го разбереме контекстот на настаните што следуваат.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО:

Следете го денешното издание на Утрински брифинг на нашиот јутјуб канал Слободна ТВ:

На нашата официјална фејсбук фан-страница facebook.com/slobodenbopecat;

Како и на сајтот на Слободна ТВ, кликнете ТУКА или испишете slobodna.tv во вашиот пребарувач.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот