4 C
Скопје

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7:30 до 10:30 е во тек!

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:30 часот, низ динамична програма со актуелни информации, анализи и разговори со гости, се поставува општествено-политичката агенда на денот.

Додека другите се расонуваат, екипата на Утрински брифинг секој работен ден со почеток од 7.30 произведува бројни квалитетни информативни сегменти што го „врамуваат“ почетокот на секој работен ден и ни помагаат да го разбереме контекстот на настаните што следуваат.

🔴 За да следите во живо на сајтот на Слободна ТВ, кликнете ТУКА или испишете slobodna.tv во вашиот пребарувач.

🔴 Можете да го гледате и на нашата официјалната фејсбук-страна facebook/slobodenpecat

🔴 Како и директно на нашиот Јутјуб канал, Слободна ТВ / Slobodna TV.  

Прочитајте и...  Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 15 пациенти

Поврзани вести

План за Брисел: Европскиот Парламент ќе прави сопствен центар за вакцинација против ковид-19

Слободен печат

Спасовски: Приведени 4 лица за Јавна соба – двајца велешани, еден битолчанец и еден од Штип

Слободен печат

Препорака од германскиот Комитет за вакцини: Производот на „АстраЗенека“ да се дава на лица до 65 годишна возраст

Слободен печат

Се гледа крајот: Шар Планина конечно станува национален парк

Весна Тодоровска

ЕУ ги ревидира правилата за патување: Олабавени рестрикциите за шест земји, меѓу нив и Руанда

Слободен печат

Наместо зграда во новиот ДУП ќе се гради парк

Остави Коментар