Tag : Утрински брифинг

Вести Скопје

Богоев: Адреналинскиот парк е готов, до крајот на мандатот во Карпош ќе има 100.000 м2 зеленило (ВИДЕО)

Слободен печат
Адреналинскиот парк во Карпош, се чекаат формалности за да се пушти во употреба, некаде до крајот на летото се очекува да биде во функција на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Спасовски во „Утрински брифинг“: Ќе разговараме со прo-европските партии кои ги поддржуваат принципите за напредок на државата (ВИДЕО)

Слободен печат
Разговор во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ со премиерот на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски. МИЦКОВСКИ НАЈАВУВА МОЖНИ ИЗБОРИ НАЕСЕН -Изборите поминаа. Победникот е јасен,...
Вести Економија Слајдер

Туристичките работници сè уште очекуваат реакција од Владата, по вчерашниот мирен протест (ВИДЕО)

Слободен печат
Ана Марија Алексова, еден од организаторите на вчерашниот мирен протест на туристичките работници, денеска во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ ги објасни барањата на туристичките...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Кој ќе го има последниот збор за Универзална? (ВИДЕО)

Слободен печат
Сегашната „бука“ во јавноста, односно учеството на јавноста во овој процес е нешто што досега сме го немале, иако многу слични објекти и згради поминале...
Вести Култура

Започнува со снимање долгометражниот филм, психолошката драма, „Преекспонирано“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Режисерката Елеонора Венинова на крајот на неделава во Скопје и во Охрид ќе почне да го снима својот прв долгометражен филм „Преекспонирано“, по нејзино сценарио,...
Вести Македонија Слајдер

МОН: Децата ќе бидат побезбедни во училиште, отколку во парковите и дискотеките (ВИДЕО)

Слободен печат
Како последица на кризата предизвикана од вирусот Ковид 19, учениците од март до јуни наставата ја следеа од дома. Дали на ваков начин ќе се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Атанасоски: ДУИ ретерира, Мицкоски само го куражи членството, СДСМ во пол позиција за формирање Влада (ВИДЕО)

Слободен печат
Интересна е реториката на ДУИ. Се гледа едно ретерирање на ставовите, ја спуштија топката на земја и како да ги канат СДСМ и БЕСА да...
Вести Култура

„Тајните места на Скопје“ на Благоја Варошанец добитник на наградата „Ладислав Баришиќ“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Наградата „Ладислав Баришиќ“ за 2020 од областа на ликовната критика што ја доделува Здружението на ликовни критичари „АИКА Македонија“, годинава ја доби проектот „Тајните места...
Вести Македонија Слајдер

Димовски: ССМ бара кривична одговорност за работодавачите кои не ги исплатиле 14.500 денари дадени од државата (ВИДЕО)

Слободен печат
Како ССМ дојдовме до информации дека работодавачи го злоупотребиле законот за работни односи и не исплатиле плата од предвидениот минимум. Платите и работните места се...
Вести Македонија Слајдер

Од Скопје до Крушево на коњ ќе јаваат 18 коњаници во чест на најголемиот национален празник Илинден (ВИДЕО)

Слободен печат
Осумнаесет коњаници денеска од Горно Лисиче тргнаа на пат кон Крушево. Таму се очекува да пристигнат на 2ри август, каде што ќе се поклонат на...