Симпсонови УШТЕ ПРЕД 2 ГОДИНИ предвидоа што ќе се случува во „Игра на тронови“ (ВИДЕО) – Слободен печат
МагазинФилм и ТВ

Симпсонови УШТЕ ПРЕД 2 ГОДИНИ предвидоа што ќе се случува во „Игра на тронови“ (ВИДЕО)

Досега Симпсонови успешно ги предвиделе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, потоа грчката економска криза...

За популарните цртана ликови, семејството Симпсонови, често се вели дека ги предвидуваат настаните во светот неколку години пред да се случат.

Досега Симпсонови успешно ги предвиделе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, потоа грчката економска криза, па настапот на Лејди Гага на Супербоул, па дури и развојот на настаните во „Игра на тронови“.

Во епизода од 2017 година, Барт, Лиза, Хомер и Марџ гледаат како доаѓа змеј и го уништува нивното село.

СПОЈЛЕР АЛЕРТ!

Слично нешто се случи и во претходната епизода од „Игра на тронови“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close