Tag : симпсонови

Вести Свет

Се оствари уште едно предвидување на „Симсонови“: Том Хенкс во самоизолација, фановите фрапирани

Слободен печат
Анимираната американска ТВ серија, позната по својата необична способност да предвиди големи светски настани – од изборот на американскиот претседател Доналд Трамп, препирките со машината...
Забава Магазин

Симпсонови го предвидоа и коронавирусот – Уште во 1993 година! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фановите на Симпсонови веруваат дека долгогодишната анимирана серија го предупредила светот за коронавирусот уште пред повеќе од 2 децении. Како доказ ја наведуваат епизодата од...
Магазин Филм и ТВ

Како предвидувањата во анимираната серија Симпсонови станаа вообичаена појава

Слободен печат
Од тоа дека Доналд Трамп ќе стане претседател на САД, крајот на популарната серија „Игра на тронови“, терористичкиот напад на 11 септември во Њујорк, грчката...
Магазин Филм и ТВ

Се ближи крајот на омилената серија „Симпсонови“

Слободен печат
Најдолговечната и една од најуспешните цртани серии на телевизија – „Симпсонови“, би можела да заврши за една година. Барем така тврди Дени Елфман, кој работел...
Забава Магазин Спорт Фудбал

Интересно: Семејствата на Меси и на Џеко како семејството на Хомер Симпсон (ФОТО)

Слободен печат
Италијанскиот уметник Рино Русо со новиот цртеж ги воодушеви фановите на босанскиот фудбалер Един Џеко и неговото семејство. Тој го прикажа семејството Џеко како ликовите...
Магазин Филм и ТВ

Симпсонови на „руски начин“, и тоа со „Едерлези“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од омилените серии, кои на средината на декември ќе го прослават 30-от роденден, доби од неодамна своја „руска верзија“ – „Шимпшони“. Имено, рускиот аниматор...
Магазин Филм и ТВ

Симпсонови УШТЕ ПРЕД 2 ГОДИНИ предвидоа што ќе се случува во „Игра на тронови“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Досега Симпсонови успешно ги предвиделе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, потоа грчката економска криза...