Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер се подготвува за настапот на грен слем турнирот „УС Опен“ (31 август), иако и натаму не се знае дали официјално ќе учествува во САД.

Новак Ѓоковиќ во Марбеља ја темпира формата пред продолжението на сезоната, а ривал му беше Шпанецот Алехандро Давидович Фокина.

Без оглед на евидентната разлика во квалитетот помеѓу најдобриот и 97 тенисер на светот, најатрактивниот поен на мечот не му припадна на српскиот ас.

21-годишниот тенисер имаше еден навистина тежок удар, кој можат само врвните мајстори да го направат во текот на мечевите.

Воедно првиот светски рекет пред и официјално да им се врати на турнирите, времето го поминува и со играње одбојка на плажа.

Прочитајте и...  Меси ја критикуваше Барселона: Ништо повеќе не ме изненадува!

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат