Tag : поен

Останатo Спорт

Бразил не можеше да поверува, Полјаците го вратија „невозможното“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во петтиот решавачки сет, при водство на јужноамериканскиот претставник со 1:0 во поени, Полска израмни на еден неверојатен начин. Силен беше сервисот на Бразил, тежок...
Останатo Спорт

„МАГИЈА“ НА УС ОПЕН: Најдобриот поен во кариерата на Рафа!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Фантастичен потег на еден од најдобрите тенисери на светот, Рафаел Надал при резултат 5:2 и 3:30 во четвртиот сет, кој тамошните медиуми го прогласија за...
Останатo Спорт

Кирјос и сè е можно: Погледнете неверојатен поен на Австралиецот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кирјос ја темпира формата пред настапот на последниот грен слем турнир годинава, „УС Опен“ кој што ќе стартува на 26 август. Доцна синоќа обезбеди нов...
Останатo Спорт

Мајсторе, како ти успеа: Спектакуларен потег на „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат
На дуелот меѓу Босанецот Дамир Џумхур и Пабло Куевас од Уругвај, Јужноамериканецот се пласираше во следната фаза на „Вимблдон“ со резултат 3:2. Овој меч го...
Останатo Спорт

Батали тенис, Цонга и Пер приредија „фудбалско шоу“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во еден момент Цонга и Пер одиграа поен каков што не е виден во тенисот. После еден сервис му испадна рекетот на Пер, а потоа...
Еспресо Шоу биз

Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 поени

Слободен печат
Погледнете кој гласаше за нас и колку поени ни дадоа земјите според стручното жири: 5 поени од Португалија 8 Азарбејџан 3 Малта 1 Сан Марино...