• алехандро давидович фокина

Сензација на „Вимблдон“: Елиминиран минатогодишниот полуфиналист Хуркач

Голема сензација се случи на првиот ден од „Вимблдон“. Учеството на третиот Грен слем го заврши 10 играч во светот, Хуберт Хуркач, кој беше поразен од Алехандро Давидович Фокина со 7:6 (4), 6:4, 5:7, 2:6, 7:6. (10:8). Седмиот носител на турнирот лани играше во полуфиналето во кое беше поразен од Новак Ѓоковиќ, а сега е …

Сензација на „Вимблдон“: Елиминиран минатогодишниот полуфиналист Хуркач Read More »