12.8 C
Скопје

Tag : алехандро давидович фокина

Останатo Спорт

Ролан Гарос: Циципас го „прегази“ Медведев, Гркот за финале против Зверев!

Слободен печат
Позната е првата полуфинална двојка кај мажите на грен слем турнирот во Париз (Франција), Александер Зверев ќе ги одмери силите против Стефанос Циципас. Германецот Зверев...
Останатo Спорт

Зверев во четвртфиналето на Ролан Гарос против Давидович Фокина

Слободен печат
Шестиот тенисер на светот Александер Зверев се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“ со убедливата победа над Кеи Нишикори. Зверев го совлада Нишикори со 6:4,...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ без мака во четвртфиналето во Рим

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим откако во дуелот со Шпанецот Алехандро Давидович Фокина загуби само три гема. Првиот носител на...
Останатo Спорт

УС Опен: Зверев фуриозно до четвртфиналето, елиминирана Кербер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска започнаа возбудувањата и во осминафиналето на грен слем турнирот „УС Опен“, Германецот Александар Зверев успеа да го совлада Алехандро Давидович Фокина. Зверев кој е...
Останатo Спорт

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер се подготвува за настапот на грен слем турнирот „УС Опен“ (31 август), иако и натаму не се знае дали официјално ќе учествува...