Сетиен сепак ќе купува замена за Суарез

На списокот на желби на новиот тренер се наоѓаат три имиња.

Челниците на Барселона одлучија да бидат активни во зимскиот преоден рок и да ангажираат замена за повредениот Луис Суарез за кого заврши сезоната.

Според пишувањето на „Мундо Депортиво“, новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен ќе може да бира помеѓу тројца фудбалери, поранешниот член на Барселона Педро, Кшиштоф Пјонтек и Дани Олмо.

Дани Олмо најави дека најдоцна до лето ќе си замина од Динамо Загреб кој за неговите услуги бара 25 милиони евра. Оваа сума според челниците на Барселона е превисока за млад фудбалер на кого на лето му истекува договор и подготвени се да понудат највеќе 15 милиони евра.

twitter.com/Chelsea24News

Педро кој е дете на Барселона, има договор со Челси до крајот на сезоната, а англискиот тим не е расположен да му понуди нов договор и весникот пишува дека тој би прифатил да се врати на „Камп Ноу“.

Прочитајте и...  Тажна вест: Почина Златко Портнер, членот на легендарната ракометна генерација на Југославија
twitter.com/ACMilanInfo3

Третата опција за Сетиен е Пјонтек кој по доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ во Милан, падна во втор план и побара од управата да го стави на трансфер листата.

Прочитај повеќе

Ѓока: Мотивиран што ќе се соочам против еден од најдобрите тренери во светот!

Слободен печат

За првпат без Роналдо и Меси: Тројца кандидати за играч на годината!

Слободен печат

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо пред Шкендија: Ваквите мечеви се потешки од оние во групната фаза!

Слободен печат

„Џокер“ не се исплаши од „Бетмен“, провокациите на центрите на Лејкерс не поминуваат кај Јокиќ

Слободен печат

Муслиу казнет од УЕФА, но сепак ќе игра против Косово

Слободен печат