Tag : луис суарез

Спорт Фудбал

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат
Лионел Меси смета дека фудбалот, како и животот, никогаш повеќе нема да биде исти заради пандемијата на коронавирус. Со месеци елитниот фудбал не се игра...
Спорт Фудбал

Сега се фудбалски ѕвезди, а порано переа садови, чистеа улици, беа ѕидари…

Слободен печат
Првата асоцијација за фудбалери, посебно оние во најдобрите екипи се милиони на банкарските сметки, скапи автомобили, убави жени, љубовници… Но, за да дојдат до тоа...
Спорт Фудбал

Левандовски ги избра најдобрите напаѓачи во светот, изненадувачки не се вброи меѓу нив

Слободен печат
Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, додека се подготвува за продолжување на Бундеслигата и утрешниот дуел со Унион Берлин, доби интересен предизвик од новинарите, да...
Спорт Фудбал

Суарез пред седум години го шокираше фудбалскиот свет (ВИДЕО)

Слободен печат
Една неверојатна ситуација се случи на „Енфилд“, на денешен ден пред седум години Уругваецот го шокираше светот со несекојдневен потег. На дерби дуелот во рамките...
Спорт Фудбал

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат
Двете бројки на дресот вообичаено се наменети за фудбалери кои имаат големи шанси да остварат неизбришлива трага во историјата на екипите и еден клуб во...
Спорт Фудбал

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерот на Барселона, Луис Суарез во интервјуто за „Радио Каталонија“ вели дека постои голема можност да остане на „Камп Ноу“ и после 2021. година кога...
Спорт Фудбал

Брајтвајт е новиот напаѓач на Барселона!

Слободен печат
Уште во текот на претходните денови се најавуваше трансферот на данскиот напаѓач Мартин Брајтвајт на „Камп Ноу“, а денеска тоа беше потврдено од каталонскиот клуб....
Спорт Фудбал

Барса има замена за Дембеле и Суарез, таа веднаш доаѓа од Мадрид!?

Слободен печат
Kаталонците мора брзо да реагираат, но прашање е дали ќе го направат правиот потег со цел да бидат задоволни и верните навивачи? Моментно не владее...
Спорт Фудбал

Евертон одби 100 милиони евра за својот најдобар фудбалер!

Слободен Печат
Се ближи крајот на зимскиот преоден рок во Топ 5 европските фудбалски лиги, претходно објавивме дека скандинавците се можеби најголемиот хит на фудбалскиот пазар во...
Спорт Фудбал

Сетиен сепак ќе купува замена за Суарез

Слободен печат
Челниците на Барселона одлучија да бидат активни во зимскиот преоден рок и да ангажираат замена за повредениот Луис Суарез за кого заврши сезоната. Според пишувањето...