Сенидах откри зошто Цеца е важна за неа: Пејачката сподели детали од детството! (ФОТО)

Една од моментално најпопуларни пејачки во регионот, Сенида Ајдарпашиќ или позната како Сенидах, открила детали од своето детство, а потоа раскажа дека всушност тој период ја врзуваат сеќавања на Светлана Цеца Ражнатвоиќ.

Имено, нејзините родители потекнуваат од Црна Гора во која како малечка поминувала доста од времето, дури двапати годишно, а тоа било доволно за да ги засака познатите српски изведувачи.

– Моите се од Црна Гора, таму одев двапати годишно додека пораснав. Ја слушам Цеца, Мерлин, гледам филмови… рекла Сенидах за словенскиот портал „сиол.нет“.

Сенидах раскажала дека честопати знаела да ги забавува своите роднини во тој перод и тоа глумејќи ја Цеца.

– Сестра ми и јас знаевме да ги забавувавме нашите роднини во Црна Гора со нејзини песни. Се правеа мини настапи, мали бини, се пеело од Цеца, игравме… Мајка ми сакала да биде пејачка, но не и дозволило семејството – рекла Сенидах.

Прочитајте и...  Со која брзина страда неактивното тело? По седум дена недвижење, мускулите ја губат формата, по две недели карлицата не е свитлива, зглобовите отекуваат

 

 

Прочитај повеќе

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски