Се за НОВИОТ ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ кој засекогаш ќе го ИСФРЛИ БОТОКСОТ ОД УПОТРЕБА

Инекциите од ботокс и филери за лекување на брчките наскоро би можеле да станат минато. Услов е новиот третман кој е тестиран на глувци и кој допрва треба да се испита на луѓето, да се покаже како делотворен.

Научниците тврдат дека здравите клетки од кожата еден ден би можеле да се складираат и користат за подоцна во животот, кога веќе ќе бидат видливи знаците на стареење.

Методот се покажа за дури 30 проценти поефикасен од еден од најнапредните третмани против стареење кој користи матични клетки, истакна тимот од Државниот универзитет од Северна Каролина.

профимедиа

Засега овој метод се уште е во фаза на истражување, а научниците се надеваат дека третманот за отстранување на брчки без игла наскоро ќе биде применлив и на луѓето.

Прочитајте и...  Сугарески: Капиталните инвестиции во ресорот транспорт годинава над ланската реалзиација од 86 проценти

Прочитај повеќе

Во луксузна вила била уапсена старлетата Тијана Ајфон поради приредување на масовни оргии! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Целата рап заедница го мрази, а добротврните организации ги одбиваат неговите донации: Кој е раперот за кого целиот свет зборува? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат